Jakie zastosowanie ma olej z kryla?

Olej z kryla anarktycznego to nowoczesne odkrycie, jakie kryje w sobie ważne wartości wzmacniające oraz zdecydowanie różni się od pozostałych olei. Zamknięte w nim kwasy tłuszczowe omega-3 występują w formie fosfolipidów, jakie są potrzebne w budowaniu każdej żywej komórki oraz stanowią część błon komórkowych. W olejach rybnych te same kwasy możemy napotkać jako trójglicerydy, jakie także są niezbędne do właściwego działania organizmu, lecz ich podwżyszony poziom może być niebezpieczny dla zdrowia.

Usprawnia pracę mózgu

Występujące w oleju kwasy omega-3 są odpowiedzialne za poprawne działanie mechanizmów poznawczych. Doświadczenia wskazują, iż poprawiają pamięć, uwagę oraz poprawiają nastrój. Obecne kwasy DHA również wykonują tutaj istotną funkcję strukturalną oraz funkcjonalną mózgu. Jak wiadomo, wraz z mechanizmem starzenia, funkcje te podlegają samoistnemu rozpadowi, natomiast dostarczanie kwasów omega-3 oraz DHA pozwoli na dłużej zachować znakomitą kondycję pracy umysłu.

Usprawnia układ krwionośny

Dzięki zawarości kwasów tłuszczowych olej zadba o właściwe krążenie, i również pomoże utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi. Jest idealnym źródłem antyoksydantów, jakie pobudzają układ sercowo-naczyniowy. Niezwykle istotne, żeby uzupełniać tenże składnik odżywczy zarówno za pomocą spożywanych pokarmów bogatych w tłuszcze, jak również suplementów.

Źródło przeciwutleniaczy

Olej z kryla anarktycznego zawiera astaksantynę, jaka jest uznawana za najlepsze substancje zdolne do walki z wolnymi rodnikami, jakie przyczyniają się do rozwoju wielu nowotworów. Astaksantyna należy do grupy karetonoidów oraz jak się okazuje, niemal każda komórka organizmu człowieka może korzystać z jej korzystnych właściwości, w tym komórki mózgu, serca, oczu oraz nerek. Związek tenże ma silniejsze właściwości antyoksydacyjne od witaminy C oraz E, beta karotenu i koenzymu Q10.

Zdrowe stawy

Harmonia pomiędzy kwasami tłuszczowymi omega-3 oraz omega-6 jest niezwykle istotna. Należy pamiętać, iż nadmiar któregoś ze składników nie jest korzystny dla zdrowia. Należałoby wiedzieć, iż olej z kryla pomaga w utrzymaniu harmonii pomiędzy tymi dwoma kwasami, natomiast to z kolei gwarantuje dobrą kondycję stawów.

Na damskie dolegliwości

Olej z kryla zawiera substancje, jakie efektywnie minimalizują symptomy połączone z napięciem przedmiesiączkowym. Fosfolipidy pobudzają właściwe produkowanie oraz działanie hormonów, i to z kolej doprowadza do zrównoważonego cyklu miesiączkowego. Gdy żyjesz w pośpiechu, prowadzisz nieregularny styl życia, pamiętaj, żeby uzupełniać niedobory elementów odżywczych. Zapewnią one właściwe działanie organizmu, zabezpieczą przed wieloma dolegliwościami, lecz również wpłyną na pozytywniejsze samopoczucie.

Comments are closed.

Copyright © 2018